Barajul de promovare în Liga 3: patru campioane județene nu au drept de participare

Barajul de promovare în Liga 3: patru campioane județene nu au drept de participare

Sâmbătă, 16 iunie, au loc primele meciuri ale barajului pentru promovarea în Liga 3, urmând ca sâmbăta viitoare, 23 iunie, să fie returul acestor partide, dar și turul pentru echipele care au avut prima etapă a returului amânată din cauza vremii din luna martie, urmând ca acestea să joace returul sâmbătă, 30 iunie.

AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa), AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) şi AS Victoria Leţcani (Iaşi) nu au primit din partea Comisiei de Disciplină a FRF drept de participare la barajul pentru promovarea în Liga 3 deoarece nu au Certificatul de Identitate Sportivă. În județele Vaslui și Maramureș, campioanele se decid în ultima etapă programată în acest weekend.

Iată programul complet al partidelor de baraj:

Regiunea 1

16 iunie, ora 18:00
AS Victoria Leţcani (Iaşi)ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ), nu se dispută, 0-3 (f.j.)

23 iunie, ora 17:30
Avântul Albeşti (Botoşani) – ACS Gauss Bacău (Bacău)
ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) – Flacăra Muntenii de Sus / FC 2007 Gârceni (Vaslui)

Regiunea 2

16 iunie, ora 18:00
ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj) – ACS Unirea Mirşid (Sălaj)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (Bistriţa-Năsăud) – AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), nu se dispută, 3-0 (f.j.)

23 iunie, ora 17:30
ACS Bradul Vişeu de Sus / CS Minaur Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin (Bihor)

Regiunea 3

16 iunie, ora 18:00
ACS SR Municipal Braşov (Braşov) – ACS Nemere Ghelinţa (Covasna)
ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) – ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu)

23 iunie, ora 17:30
CS Ocna Mureş (Alba) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita), nu se dispută, 3-0 (f.j.)

Regiunea 4

16 iunie, ora 18:00
CS Hunedoara (Hunedoara) – AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin)
ACS Dumbrăviţa (Timiş) – ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi)

23 iunie, ora 17:30
CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – AS Petrolul Bustuchin (Gorj)

Regiunea 5

16 iunie, ora 18:00
ACS Flacăra Horezu (Vâlcea) – CS Rapid Buzescu (Teleorman)
ACS Unirea Bascov (Argeş) – ACS Vediţa Coloneşti (Olt)
AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa)FC U Craiova 1948 SA (Dolj), nu se dispută, 0-3 (f.j.)

Regiunea 6

16 iunie, ora 18:00
CF Abatorul Slobozia (Ialomiţa) – CSO Bragadiru (Ilfov)

16 iunie, ora 21:00
AFC Singureni (Giurgiu) – SC Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti)

23 iunie, ora 17:30
CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS Blejoi (Prahova)

Regiunea 7

16 iunie, ora 18:00
Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (Vrancea) – CS Medgidia (Constanţa)

23 iunie, ora 17:30
AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) – SCM Gloria Buzău (Buzău)
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila)

 

Lasă un răspuns