Componența și țintarul Ligii a doua. Prima etapă în 4 august, ultima a turului pe 28 noiembrie

Componența și țintarul Ligii a doua. Prima etapă în 4 august, ultima a turului pe 28 noiembrie

Componenţa Ligii a 2-a, după finalizarea perioadei de înscriere este următoarea:

1. Energeticianul
2. ASU Poli
3. U Cluj
4. Aerostar Bacău
5. FC Argeș
6. Petrolul Ploiești
7. CS Mioveni
8. Daco-Getica București
9. Farul Constanța
10. Dacia Unirea Brăila
11. Ripensia
12. ACS Politehnica Timişoara
13. UTA
14. Academica Clinceni
15. Sportul Snagov
16. Balotești
17. Pandurii
18. Metaloglobus
19. Chindia Târgoviște
20. Luceafărul
Se observă dispariția din listă a echipei FC Afumați care a cerut să joace în Liga a 3-a și urcarea înapoi în al doilea eșalon a echipei Metaloglobus, prima sub linie la finalul campionatului trecut.

Programul turului Ligii 2 Casa Pariurilor în sezonul 2018-2019

Etapa 1 – 4 august 2018

Energeticianul – Luceafărul
ASU Poli – Chindia Târgoviște
U Cluj – Metaloglobus                                                                                                                                                        Aerostar Bacău – Pandurii                                                                                                                                               FC Argeș – Balotești
Petrolul Ploiești – Sportul Snagov
CS Mioveni – Academica Clinceni
Daco-Getica București – UTA
Farul Constanța – ACS Poli
Dacia Unirea Brăila – Ripensia

 

Etapa 2 – 11 august 2018

Luceafărul – Ripensia
ACS Poli – Dacia Unirea Brăila
UTA – Farul Constanța                                                                                                                                           Academica Clinceni – Daco-Getica București                                                                                                       Sportul Snagov – CS Mioveni                                                                                                                                 Balotești – Petrolul Ploiești
Pandurii – FC Argeș                                                                                                                                         Metaloglobus – Aerostar Bacău                                                                                                                                Chindia Târgoviște – U Cluj                                                                                                                           Energeticianul – ASU Poli

 

Etapa 3 – 18 august 2018

ASU Poli – Luceafărul
U Cluj – Energeticianul
Aerostar Bacău – Chindia Târgoviște
FC Argeș – Metaloglobus
Petrolul Ploiești – Pandurii                                                                                                                                                CS Mioveni – Balotești                                                                                                                                                    Daco-Getica București – Sportul Snagov                                                                                                                    Farul Constanța – Academica Clinceni                                                                                                                      Dacia Unirea Brăila – UTA
Ripensia – ACS Poli

 

Etapa 4 – 25 august 2018

Luceafărul – ACS Poli
UTA – Ripensia
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila                                                                                                          Sportul Snagov – Farul Constanța
Balotești – Daco-Getica București
Pandurii – CS Mioveni
Metaloglobus – Petrolul Ploiești                                                                                                                               Chindia Târgoviște – FC Argeș
Energeticianul – Aerostar Bacău
ASU Poli – U Cluj

 

Etapa 5 – 1 septembrie 2018

U Cluj – Luceafărul                                                                                                                                                    Aerostar Bacău – ASU Poli                                                                                                                                                 FC Argeș – Energeticianul
Petrolul Ploiești – Chindia Târgoviște                                                                                                                             CS Mioveni – Metaloglobus                                                                                                                                          Daco-Getica București – Pandurii                                                                                                                               Farul Constanța – Balotești
Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov
Ripensia – Academica Clinceni                                                                                                                                       ACS Poli – UTA

 

Etapa 6 – 8 septembrie 2018

Luceafărul – UTA
Academica Clinceni – ACS Poli
Sportul Snagov – Ripensia
Balotești – Dacia Unirea Brăila
Pandurii – Farul Constanța                                                                                                                                     Metaloglobus – Daco-Getica București                                                                                                                    Chindia Târgoviște – CS Mioveni
Energeticianul – Petrolul Ploiești
ASU Poli – FC Argeș
U Cluj – Aerostar Bacău

 

Etapa 7 – 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău – Luceafărul
FC Argeș – U Cluj
Petrolul Ploiești – ASU Poli                                                                                                                                               CS Mioveni – Energeticianul
Daco-Getica București – Chindia Târgoviște                                                                                                              Farul Constanța – Metaloglobus                                                                                                                                  Dacia Unirea Brăila – Pandurii                                                                                                                                Ripensia – Balotești
ACS Poli – Sportul Snagov
UTA – Academica Clinceni

 

Etapa 8 – 22 septembrie 2018

Luceafărul – Academica Clinceni
Sportul Snagov – UTA
Balotești – ACS Poli
Pandurii – Ripensia                                                                                                                                            Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila                                                                                                                        Chindia Târgoviște – Farul Constanța                                                                                                           Energeticianul – Daco-Getica București                                                                                                                        ASU Poli – CS Mioveni
U Cluj – Petrolul Ploiești                                                                                                                                            Aerostar Bacău – FC Argeș

 

Etapa 9 – 29 septembrie 2018

FC Argeș – Luceafărul
Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău
CS Mioveni – U Cluj
Daco-Getica București – ASU Poli                                                                                                                               Farul Constanța – Energeticianul
Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgoviște
Ripensia – Metaloglobus                                                                                                                                                  ACS Poli – Pandurii
UTA – Balotești
Academica Clinceni – Sportul Snagov

 

Etapa 10 – 6 octombrie 2018

Luceafărul – Sportul Snagov
Balotești – Academica Clinceni
Pandurii – UTA
Metaloglobus – ACS Poli
Chindia Târgoviște – Ripensia
Energeticianul – Dacia Unirea Brăila
ASU Poli – Farul Constanța                                                                                                                                               U Cluj – Daco-Getica București                                                                                                                               Aerostar Bacău – CS Mioveni                                                                                                                                          FC Argeș – Petrolul Ploiești

 

Etapa 11 – intermediară – 10 octombrie 2018

Petrolul Ploiești – Luceafărul                                                                                                                                            CS Mioveni – FC Argeș
Daco-Getica București – Aerostar Bacău                                                                                                                   Farul Constanța – U Cluj                                                                                                                                             Dacia Unirea Brăila – ASU Poli                                                                                                                                  Ripensia – Energeticianul                                                                                                                                                 ACS Poli – Chindia Târgoviște
UTA – Metaloglobus
Academica Clinceni – Pandurii                                                                                                                              Sportul Snagov – Balotești

 

Etapa 12 – 13 octombrie 2018

Luceafărul – Balotești
Pandurii – Sportul Snagov                                                                                                                               Metaloglobus – Academica Clinceni                                                                                                                       Chindia Târgoviște – UTA
Energeticianul – ACS Poli
ASU Poli – Ripensia
U Cluj – Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău – Farul Constanța
FC Argeș – Daco-Getica București
Petrolul Ploiești – CS Mioveni

 

Etapa 13 – 20 octombrie 2018

CS Mioveni – Luceafărul
Daco-Getica București – Petrolul Ploiești                                                                                                                   Farul Constanța – FC Argeș
Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău
Ripensia – U Cluj                                                                                                                                                                ACS Poli – ASU Poli
UTA – Energeticianul
Academica Clinceni – Chindia Târgoviște                                                                                                                 Sportul Snagov – Metaloglobus                                                                                                                               Balotești – Pandurii

 

Etapa 14 – 27 octombrie 2018

Luceafărul – Pandurii                                                                                                                                        Metaloglobus – Balotești
Chindia Târgoviște – Sportul Snagov
Energeticianul – Academica Clinceni                                                                                                                            ASU Poli – UTA
U Cluj – ACS Poli
Aerostar Bacău – Ripensia                                                                                                                                                  FC Argeș – Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploiești – Farul Constanța                                                                                                                                   CS Mioveni – Daco-Getica București

 

Etapa 15 – 3 noiembrie 2018

Daco-Getica București – Luceafărul                                                                                                                             Farul Constanța – CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila – Petrolul Ploiești                                                                                                                  Ripensia – FC Argeș                                                                                                                                                         ACS Poli – Aerostar Bacău
UTA – U Cluj
Academica Clinceni – ASU Poli
Sportul Snagov – Energeticianul
Balotești – Chindia Târgoviște
Pandurii – Metaloglobus

 

Etapa 16 – 10 noiembrie 2018

Luceafărul – Metaloglobus                                                                                                                                        Chindia Târgoviște – Pandurii                                                                                                                        Energeticianul – Balotești
ASU Poli – Sportul Snagov
U Cluj – Academica Clinceni                                                                                                                                    Aerostar Bacău – UTA
FC Argeș – ACS Poli
Petrolul Ploiești – Ripensia
CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica București – Farul Constanța

 

Etapa 17 – 17 noiembrie 2018

Farul Constanța – Luceafărul
Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica București                                                                                                        Ripensia – CS Mioveni
ACS Poli – Petrolul Ploiești
UTA – FC Argeș
Academica Clinceni – Aerostar Bacău
Sportul Snagov – U Cluj
Balotești – ASU Poli
Pandurii – Energeticianul                                                                                                                                Metaloglobus – Chindia Târgoviște

 

Etapa 18 – 24 noiembrie 2018

Luceafărul – Chindia Târgoviște
Energeticianul – Metaloglobus
ASU Poli – Pandurii                                                                                                                                                             U Cluj – Balotești
Aerostar Bacău – Sportul Snagov
FC Argeș – Academica Clinceni
Petrolul Ploiești – UTA
CS Mioveni – ACS Poli
Daco-Getica București – Ripensia
Farul Constanța – Dacia Unirea Brăila

 

Etapa 19 – intermediară – 28 noiembrie 2018

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul                                                                                                                              Ripensia – Farul Constanța                                                                                                                                              ACS Poli – Daco-Getica București                                                                                                                               UTA – CS Mioveni                                                                                                                                                    Academica Clinceni – Petrolul Ploiești
Sportul Snagov – FC Argeș
Balotești – Aerostar Bacău
Pandurii – U Cluj                                                                                                                                                    Metaloglobus – ASU Poli                                                                                                                                         Chindia Târgoviște – Energeticianul

Lasă un răspuns