Optimi de finală: Brazilia – Mexic 2-0. Neymar a fost decisiv!

Optimi de finală: Brazilia - Mexic 2-0. Neymar a fost decisiv!

Brazilia a învins Mexic, 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Mondialului. Superstarul Neymar a deschis scorul în repriza secundă și tot el a contribuit decisiv la golul doi, reușit de Firmino în final.

Optimi de finală: Brazilia – Mexic 2-0

Au marcat: Neymar 51, Firmino 88

Cartonașe galbene: Edson Alvarez 38, Filipe Luis 43, Hector Herrera 55, Casemiro 59, Carlos Salcedo 77, Andres Guardado 90+2

Cel mai bun jucător: Neymar

Brazilia: Alisson – Fagner, Silva, Miranda, Filipe Luis – Paulinho (80 Fernandinho), Casemiro – Willian (90+1 Marquinhos), Coutinho (86 Roberto Firmino), Neymar – G. Jesus. Rezerve neutilizate: Ederson, Cassio, Fred, Marcelo, Danilo, Taison, R. Augusto. Selecționer: Tite

Mexic: Ochoa – Alvarez (55 Jonathan Dos Santos), Ayala, Salcedo, Gallardo – Herrera, Marquez (46 Miguel Layun), Guardado – Vela, Chicharit0 (60 Raul Jimenez), Lozano. Rezerve neutilizate: Corona, Talavera, Aquino, G.dos Santos, Fabian, Gutierrez, Peralta, Talavera. Selecționer: Juan Carlos Osorio

Arbitri: Gianluca Rocchi – Elenito di Liberatore, Mauro Tonolini (toți din Italia). Al patrulea arbitru: Antonio Mateu. Asistent video: Massimiliano Irrati (Italia).

În sferturi, Brazilia va juca cu Belgia, partidă ce se va juca luni, de la ora 21.00.