Tabloul complet al celor 21 de promovate după barajul pentru Liga a treia

Tabloul complet al celor 21 de promovate după barajul pentru Liga a treia

Regiunea 1

30 iunie, ora 17:30

GAUSS BACĂU (Bacău– AVÂNTUL ALBEŞTI (Botoşani)  1-0  (în tur 1-0)

Dobârceanu (22)

FLACĂRA MUNTENII DE SUS (Vaslui)ŞOMUZ FĂLTICENI (Suceava)   ( în tur 0-5)

 

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ (Neamţ) – VICTORIA LEŢCANI (Iaşi)  3-0  (f.j. – lipsă CIS)

 

Regiunea 2

23 iunie, ora 17:30

UNIREA MIRŞID (Sălaj) – STICLA ARIEŞUL TURDA (Cluj) 2-4 (în tur 0-6)  

Au marcat:Cip. Pavel 25, Iliese 56 / Şt. Silaghi 10, M. Ionescu 14, 31, V. Marcu 84 – penalty

30 iunie, ora 17:30

CSC SÂNMARTIN (Bihor)MINAUR BAIA MARE (Maramureş) 0-2  (în tur 0-0)

/ Feraru (1), Bococi (17)

ENERGIA NEGREŞTI OAŞ (Satu Mare) – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (Bistriţa-Năsăud)     0-3 (f.j. – lipsă CIS)

 

Regiunea 3

23 iunie, ora 17:30

NEMERE GHELINŢA (Covasna) – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (Braşov) 0-2 (în tur 0-1).   

Au marcat: H. Popa 17, Al. Damian 57 – penalty

PĂLTINIŞ RĂŞINARI (Sibiu) – ACS MSE TÂRGU MUREŞ (Mureş)  3-1 (în tur 0-2)

Au marcat:Cotofan 28, B. Frăţilă 43, B. Chirilă 85 / Emilian German 78

UNIREA CRISTURU SECUIESC (Harghita) – CS OCNA MUREŞ (Alba)   0-3 (f.j. – lipsă CIS)

 

Regiunea 4

23 iunie, ora 17:30

VOINȚA LUPAC(Caraş-Severin) – CS HUNEDOARA (Hunedoara) 1-2 (în tur 1-0)

Au marcat:Cr. Pop 89 / Tecsi 23, 67

VIITORUL ŞIMIAN (Mehedinţi) – ACS DUMBRĂVIŢA (Timiş) 0-6 (în tur 0-5)

Au marcat:Nanu 10 – penalty, Bîrză 29, Telescu 72 – penalty, Pecarov 78, Briciu 84, Oancea 90

30 iunie, ora 17:30

PETROLUL BUSTUCHIN (Gorj)CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ (Arad)  0-3 (în tur 0-4)

lipsă ambulanță

 

Regiunea 5

23 iunie, ora 17:30

RAPID BUZESCU (Teleorman) – FLACĂRA HOREZU (Vâlcea) 0-1 (în tur 0-8).

A marcat:Ad. Popa 58

VEDIŢA COLONEŞTI (Olt) – UNIREA BASCOV (Argeş) 0-1 (în tur 1-2)                    

A marcat:Roberto Tudor 40

FC U CRAIOVA 1948 (Dolj)GLORIA CORNEŞTI (Dâmboviţa)  3-0 (f.j. – lipsă CIS)

 

Regiunea 6

23 iunie, ora 17:30

CSO BRAGADIRU (Ilfov)ABATORUL SLOBOZIA (Ialomiţa) 4-2 (în tur 1-1)   

Au marcat:A. Paraschiv 5, Fagu 38, Al. Ioniţă 77 – penalty, Cr. Păun 85 / Iftinca 43, Matache 90+2 – penalty

30 iunie, ora 17:30

CS BLEJOI (Prahova)VENUS INDEPENDENŢA (Călăraşi) 1-1 (în tur 1-5)

C. Mihăiță (36) / M. Ene (58)

23 iunie, ora 20:00

FOTBAL CLUB R BUCUREŞTI (Bucureşti)AFC SINGURENI (Giurgiu) 10-1 (în tur 7-0)

Au marcat:D. Niculae 10, 66, 84, M. Vlada 12, 47, Goge 23, D. Bratu 45 – penalty, Dovleac 52,  Maftei 74, Al. Burlacu 79 / Vl. Păun 82

 

Regiunea 7

23 iunie, ora 17:30

CS MEDGIDIA (Constanţa)SPORTUL CIORĂŞTI (Vrancea) 3-0 (în tur 2-2)

Au marcat:R. Babu 14, D. Gheorghe 21, G. Ştefan 81

30 iunie, ora 17:30

SCM GLORIA BUZĂU (Buzău) – PESCĂRUŞUL SARICHIOI JUNIOR (Tulcea) 5-1  (în tur 30)

Gabriel Bobe 10, Cristian Muşat 44, … 73, … 75, … 90 / Costel Ispas 2

CS FĂUREI(Brăila) UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS GALAŢI (Galaţi) 3-4   (în tur 4-0)

Stelian Nicoliţă, Bănel Nicoliţă – penalty, Marius Moroianu /

  • Echipele scrise cu albastru au promovat în Liga 3-a.

Lasă un răspuns