Tragerile la sorți pentru tururile I și II ale UEFA League. Cu cine vor juca Viitorul și FCSB?

Tragerile la sorți pentru tururile I și II ale UEFA League. Cu cine vor juca Viitorul și FCSB?

Miercuri, 20 iunie, la Nyon, s-au tras la sorți partidele din  tururile I și II ale UEFA League. reprezentantele României în UEFA League vor juca după cum urmează: Viitorul în turul I, FCSB în turul II iar CS U Craiova în turul III preliminar. Astfel, Viitorul va merge în Luxemburg, la modesta echipă Racing Union iar în turul II ar putea juca cu olandezii de la Vitesse. FCSB a avut noroc, ca de obicei, va juca, probabil, cu slovenii de la Rudar Velenje.

Turul I preliminar, partide pe 12 iulie și pe 19 iulie:

Stjarnan (Islanda) – Nõmme Kalju (Estonia)
Ilves Tampere (Finlanda) – Slavia Sofia (Bulgaria)
Birkirkara (Malta) / KÍ Klaksvík (FRO) – Žalgiris Vilnius (Lituania)
Fola Esch (Luxemburg) – Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)
Glenavon (Irlanda de Nord) – Molde (Norvegia)

Dunajská Streda (Slovacia) – Dinamo Tbilisi (Georgia)
Stumbras (Lituania) – Apollon Limassol (Cipru)
Široki Brijeg (Bosnia) – Domžale (Slovenia)
Rangers (Scoția) – Shkupi (Macedonia)
Progrès Niederkorn (Luxemburg) – Gabala (Azerbajan)

Racing Union (Luxemburg) – Viitorul (România)
Samtredia (Georgia) – Tobol Kostanay (Kazahstan)
Partizani (Albania) – Maribor (Slovenia)
Neftçi (Azerbajan) –
 Újpest (Ungaria)
Budućnost Podgorica (Macedonia) – Trenčín (Slovacia)

Derry City (Irlanda) – Dinamo Minsk (Bielorusia)
B36 Tórshavn (Feroe) / St Joseph’s (Gibraltar) – OFK Titograd (Macedonia)
Zaria Balti (Moldova) – Górnik Zabrze (Polonia)
Spartak Subotica (Serbia) –
 Coleraine (Irlanda de Nord)
Pyunik (Armenia) – Vardar (Macedonia)

Shamrock Rovers (Irlanda) – AIK (Suedia)
Connah’s Quay (Țara Galilor) – Shakhtyor Soligorsk (Bielorusia)
Lahti (Finlanda) – Hafnarfjördur (Islanda)
Ventspils (Letonia) – Luftëtari (Albania)
Cliftonville (Irlanda de Nord) – Nordsjælland (Danemarca)

Banants (Armenia) – Sarajevo (Bosnia)
Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) – Kairat Almaty (Kazahstan)
Petrocub (Moldova) – Osijek (Croația)
Anorthosis Famagusta (CYP) – Laçi (Albania)
Ferencváros (Ungaria) – Maccabi Tel-Aviv (Israel)

Balzan (Malta) – Keşla (Azerbajan)
Budapest Honvéd (Ungaria) – Rabotnicki (Macedonia)
Rudar Pljevlja (Macedonia) – Partizan (Serbia)
CSKA Sofia (Bulgaria) –
 Riga (Letonia)
Milsami Orhei (Moldova) – Slovan Bratislava (Slovacia)

Radnički Niš (Serbia) – UE Sant Julià (Andora) / Gzira United (Malta)
Lech Poznań (Polonia) – Gandzasar-Kapan (Armenia)
Chikhura Sachkhere (Georgia) – Beitar Jerusalem (Israel)
Vaduz (Liechtenstein) – Levski Sofia (Bulgaria)
Željezničar (Bosnia) – 
Narva Trans (Estonia)
Cefn Druids (Țara Galilor) / Trakai (Lituania) – Irtysh (Kazahstan)

Hibernian (Scoția) – NSÍ Runavík (Feroe)
Rudar Velenje (Slovenia) – Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Țara Galilor)
Levadia Tallinn (Estonia) – Dundalk (Irlanda)
ÍBV (Islanda) – Sarpsborg (Norvegia)
København (Danemarca)
 – KuPS Kuopio (Finlanda)
Liepāja (Letonia) – Häcken (Suedia)

 

 

Turul II preliminar, partide pe 26 iulie și pe 2 august:

Glenavon (Irlanda de Nord) / Molde (Norvegia) – Anorthosis Famagusta (Cipru) / Laçi (Albania)
Banants (Armenia) / Sarajevo (Bosnia) – Atalanta (Italia) 
Birkirkara (Malta) / KÍ Klaksvík (Feroe) / Žalgiris Vilnius (Lituania) – Vaduz (Liechtenstein) / Levski Sofia (Bulgaria)
Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) / Kairat Almaty (Kazahstan) – AZ Alkmaar (Olanda) 
Aberdeen (Scoția) – Burnley (Anglia)

Rudar Pljevlja (Macedonia) / Partizan (Serbia) – Cefn Druids (Țara Galilor) / Trakai (Lituania) / Irtysh (Kazahstan)
Balzan (Malta) / Keşla (Azerbajan) – Milsami Orhei (Moldova) / Slovan Bratislava (Slovacia)
Cliftonville (Irlanda de Nord) / Nordsjælland (Danemarca) – Shamrock Rovers (Irlanda) / AIK (Suedia)
Rudar Velenje (Slovenia) / Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Țara Galilor) – FCSB (România)
Hapoel Haifa (Israel) – Lahti (Finlanda) / Hafnarfjördur (Islanda)

Levadia Tallinn (Estonia) / Dundalk (Irlanda) – AEK Larnaca (Cipru)
Zaria Balti (Moldova) / Górnik Zabrze (Polonia) – Budućnost Podgorica (Macedonia) / Trenčín (Slovacia)
Ferencváros (Ungaria) / Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Radnički Niš (Serbia) / UE Sant Julià (Andora) / Gzira United (Malta)
CSKA Sofia (Bulgaria) / Riga (Lituania) – Admira Wacker Mödling (Austria) 
Spartak Subotica (Serbia) / Coleraine (Irlanda de Nord) – Sparta Praha (Cehia) 

RB Leipzig (Germania) – Liepāja (Letonia) / Häcken (Suedia)
Stjarnan (Islanda) / Nõmme Kalju (Estonia) – København (Danemarca) / KuPS Kuopio (Finlanda)
Ufa (Rusia) – Široki Brijeg (Bosnia) / Domžale (Slovenia)
Samtredia (Georgia) / Tobol Kostanay (Kazahstan) – Pyunik (Armenia) / Vardar (Macedonia)
Jagiellonia Białystok (Polonia) – Rio Ave (Portugalia) 

LASK Linz (Austria) – Lillestrøm (Norvegia)
Budapest Honvéd (Ungaria) / Rabotnicki (Macedonia) – Progrès Niederkorn (Luxemburg) / Gabala (Azerbajan)
Petrocub (Moldova) / Osijek (Croația) – Rangers (Scoția) / Shkupi (Macedonia)
B36 Tórshavn (Feroe) / St Joseph’s (Gibraltar) / OFK Titograd (Macedonia) – Beşiktaş (Turcia)
Dunajská Streda (Slovacia) / Dinamo Tbilisi (Georgia) – Derry City (Irlanda) / Dinamo Minsk (Bulgaria)

Ventspils (LVA) / Luftëtari (Albania) – Bordeaux (Franța)
Željezničar (Bosnia) / Narva Trans (Estonia) – Stumbras (Lituania) / Apollon Limassol (Cipru)
Racing Union (Luxemburg) / Viitorul (România) – Vitesse (Olanda)
St Gallen (Elveția) – ÍBV (Islanda) / Sarpsborg (Norvegia)
Dinamo Brest (Bulgaria) – Atromitos (Grecia)
Sevilla (Spania) – Neftçi (Azerbajan) / Újpest (Ungaria)

Connah’s Quay (Țara Galilor) / Shakhtyor Soligorsk (Bulgaria) – Lech Poznań (Polonia) / Gandzasar-Kapan (Armenia)
Hibernian (Scoția) / NSÍ Runavík (Feroe) – Asteras Tripolis (Grecia)
Chikhura Sachkhere (Georgia) / Beitar Jerusalem (Israel) – Partizani (Albania) / Maribor (Slovenia)
Genk (Belgia) – Fola Esch (Luxemburg) / Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)
Djurgården (Suedia) – Mariupol (Ucraina)
Hajduk Split (Croația) – Ilves Tampere (Finlanda) / Slavia Sofia (Bulgaria)

Lasă un răspuns