Grupa C: programul partidelor și stadioanele. Țările de Jos par favorite!

0 0

Grupa C: programul partidelor și stadioanele.

13 iunie 2021, ora 19.00, Arena Națională București

Austria Austria – Macedonia de Nord Macedonia de Nord

13 iunie 2021, ora 22.00, Johan Cruijff ArenA Amsterdam

Țările de Jos Olanda – Ucraina Ucraina

17 iunie 2021, ora 16.00, Arena Națională București

Ucraina Ucraina – Macedonia de Nord Macedonia de Nord

17 iunie 2021, ora 22.00, Johan Cruijff ArenA Amsterdam

Țările de Jos Olanda – Austria Austria

21 iunie 2021, ora 19.00, Arena Națională București

Ucraina Ucraina – Austria Austria

21 iunie 2021, ora 19.00, Johan Cruijff ArenA Amsterdam

Macedonia de Nord Macedonia de Nord – Țările de Jos Olanda

Arena Națională din București (54.851 de locuri), stadion construit în 2011 – va găzdui un meci din optimile de finală şi trei din faza grupelor.

Johan Cruijff ArenA din Amsterdam, Țările de Jos (53.052 de locuri), arenă construită în 1996 – va găzdui un meci din optimile de finală şi trei din faza grupelor.

Grupa C: programul partidelor și stadioanele. Țările de Jos par favorite!

Loturile echipelor din Grupa C

Țările de Jos

  • Portari: Marco Bizot (AZ Alkmaar), Jasper Cillessen (Valencia), Tim Krul (Norwich), Maarten Stekelenburg (Ajax).
  • Fundași: Patrick Van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (PSV Eindhoven), Hans Hateboer (Atalanta), Rick Karsdorp (Roma), Matthijs De Ligt (Juventus), Jerry St. Juste (Mainz), Kenny Tete (Fulham), Jurrien Timber (Ajax), Joel Veltman (Brighton), Stefan De Vrij (Inter), Owen Wijndal (AZ Alkmaar)
  • Mijlocași: Danny Van de Beek (Manchester United), Ryan Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Marten de Roon (Atalanta), Tonny Vilhena (Krasnodar), Georginio Wijnaldum (Liverpool), Steven Berghuis (Feyenoord).
  • Atacanți: Steven Bergwijn (Tottenham), Anwar El Ghazi (Aston Villa), Cody Gakpo (PSV Eindhoven), Luuk De Jong (Sevilla), Donyell Malen (PSV Eindhoven), Memphis Depay (Olympique Lyon), Quinton Promes (Spartak Moscow) , Wout Weghorst (Wolfsburg)
  • Selecționer: Frank de Boer

Ucraina

  • Portari: Heorhiy Bushchan (Dynamo Kiev), Andriy Pyatov (Shakhtar Donetsk), Anatoliy Trubin (Shakhtar Donetsk).
  • Fundași: Eduard Sobol (Club Brugge), Illia Zabarnyi (Dynamo Kyiv), Serhiy Kryvtsov (Shakhtar Donetsk), Denys Popov (Dynamo Kyiv), Oleksandr Tymchyk (Dynamo Kyiv), Vitaliy Mykolenko (Dynamo Kyiv), Oleksandr Karavaev (Dynamo Kyiv), Mykola Matviyenko (Shakhtar Donetsk).
  • Mijlocași: Serhiy Sydorchuk (Dynamo Kyiv), Ruslan Malinovskyi (Atalanta), Mykola Shaparenko (Dynamo Kyiv), Marlos (Shakhtar Donetsk), Yevhen Makarenko (Kortrijk), Oleksandr Zinchenko (Manchester City), Viktor Tsygankov (Dynamo Kyiv), Taras Stepanenko (Shakhtar Donetsk), Andriy Yarmolenko (West Ham), Oleksandr Zubkov (Ferencvaros), Heorhii Sudakov (Shakhtar Donetsk), Roman Bezus (Gent)
  • Atacanți: Roman Yaremchuk (Gent), Artem Besedin (Dynamo Kyiv), Artem Dovbyk (Dnipro-1)
  • Selecționer:  Andriy Shevchenko

Austria

  • Portari: Daniel Bachmann (Watford), Pavao Pervan (Wolfsburg), Heinz Lindner (Basel), Alexander Schlager (LASK).
  • Fundași: David Alaba (Bayern), Alexander Dragovic (Bayer Leverkusen), Marco Friedl (Werder Bremen), Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt), Konrad Laimer (RB Leipzig) , Stefan Liner (Borussia Monchengladbach), Philipp Linhart (Freiburg), Philipp Mvene (Mainz), Stefan Posch (Hoffenheim), Christopher Trimmel (Union Berlin), Andreas Ulmer (RB Salzburg).
  • Mijlocași: Christoph Baumgartner, Florian Grillich (ambii Hoffenheim), Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen), Stefan Ilzanker (Eintracht Frankfurt), Valentino Lazaro (Borussia Monchengladbach), Louis Schaub (Luzern), Xaver Schlager (Wolfsburg), Alessandro Schopf (Schalke), Hussein Balic (LASK).
  • Atacanți: Adrian Grbic (Lorient), Michael Gregoric (Augsburg), Sasha Kaladzic (Stuttgart), Marko Arnautovic (Shanghai), Karim Onisivo (Mainz)
  • Selecționer: Franco Foda

Macedonia de Nord

  • Portari: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Damjan Sikovski (Doxa), Risto Jankov (Rabotnicki)
  • Fundași: Stefan Ristovksi (Dinamo), Darko Velkovski (Rijeka), Visar Musliu (Fehervar), Gjanni Alioski (Leeds United), Egzon Bejtulai (Shkendija), Kire Ristevski (Ujpest), Gjoko Zajkov (Charleroi)
  • Mijlocași: Arijan Ademi (Dinamo), Boban Nikolov (Lecce), Enis Bardhi (Levante), Elif Elmas (Napoli), Stefan Spirovski (Larnaca), Tihomir Kostadinov (Ruzomberok), Ferhan Hasani (Partizani), Daniel Avramovski (Kayserispor), Marijan Radeski (Akademija Pandev)
  • Atacanți: Goran Pandev (Genoa), Aleks Trajkovski (Mallorca), Ivan Trickovski (Larnaca), Vlatko Stojanovksi (Chambly), Darko Churlinov (Stuttgart), Milan Ristovski (Spartak Trnava), Krste Velkoski (Sarajevo)
  • Selecționer: Igor Angelovski.

Lasă un răspuns