Liga a V-a, etapa XXI: Lipova şi Sebiş se apropie tot mai tare de Liga a IV-a

sebis2-utabd-48Șoimii lui Radu Pop și Marius Grad s-au întors victorioși dintr-una din cele mai grele deplasări ale returului, cea de la Șeitin, iar „satelitul” Naționalului a spulberat Șicula 

Seria A

Atletico Arad – Cetate Săvîrșin 4-2, Olimpia Bujac – AS Aluniș 5-1, Victoria Felac – Voința Munar 2-0, AC Șagu – AS Vinga 3-0, FC Zimandu Nou – Olimpia Bîrzava 2-1, Unirea Șeitin – Șoimii Lipova 1-2, Înfrățirea Iratoșu – Mureșul Zădăreni 3-0, Mureșana Mîndruloc – Speranța Turnu 0-3 (f.j.).

Clasament

1 Lipova          21        18        1          2          84-18   55

2 Săvîrșin        21        13        2          6          72-40   41

3 Şagu             21        11        7          3          45-22   40

4 Iratoșu          21        12        4          5          44-36   40

5 Felnac           21        11        3          7          52-32   36

6 Bîrzava         21        11        1          9          49-53   34

7 Atletico        21        9          3          9          47-57   30

8 Şeitin            21        9          2          10        39-35   29

9 Vinga           21        8          5          8          41-39   29

10 Bujac          21        9          2          10        43-55   29

11 Zădăreni     21        7          3          11        39-49   24

12 Munar         21        6          4          11        39-53   22

13 Z. Nou        21        6          3          12        25-44   21

14 Aluniș         21        5          4          12        31-50   19

15 Turnu          21        6          2          13        32-49   14*

16 Mîndruloc  21        4          0          17        33-83   12**

  • Penalizare 6 puncte

** Exclusă

Etapa viitoare: Turnu – Şeitin (sâmbătă, 18,00), Vinga – Iratoşu, Aluniş – Felnac, Lipova – Bujac, Munar – Zimandu Nou, Bîrzava – Atletico, Săvîrşin – Şagu, Zădăreni – Mîndruloc 3-0 (duminică, 18,00).

Seria B

Dacia Beliu – Crişul Alb Buteni 8-0, Cetate Dezna – Voinţa Macea 4-4, Naţional II Sebiş – Crişul Alb Şicula 9-0, Viitorul Şepreuş – Flacăra Ţipar 3-1, Frontiera Pilu – Recolta Apateu 3-1, Şoimii Şimand – Avântul Tîrnova 3-4, Steaua Grăniceri – Viitorul Satu Nou 4-3, Olimpia Bocsig – Vulturii Socodor 3-0.

Clasament

1 Sebiş             21        20        0          1          119-10 60

2 Beliu             21        18        1          2          69-12   55

3 Satu Nou      21        16        1          4          92-41   49

4 Şimand         21        11        4          6          54-44   37

5 Tîrnova         21        11        2          8          44-35   35

6 Pilu               21        10        4          7          32-32   34

7 Şepreuş         21        8          6          7          44-48   30

8 Apateu         21        9          2          10        53-56   29

9 Bocsig          21        8          4          9          44-43   28

10 Socodor      21        7          4          10        40-42   25

11 Dezna         21        6          6          9          53-61   24

12 Buteni        21        6          2          13        29-66   20

13 Grăniceri    21        5          4          12        38-60   19

14 Macea         21        2          6          13        24-73   12

15 Şicula         21        3          2          16        29-84   11

16 Ţipar           21        3          2          16        26-83   11

Etapa viitoare: Apateu – Bocsig, Şicula – Şepreuş, Macea – Grăniceri, Satu Nou – Şimand, Buteni – Sebiş, Ţipar – Pilu, Socodor – Dezna, Tîrnova – Beliu (duminică, 18,00).

Leave a Reply