Liga V, etapa XX: Lipova şi Sebiş, de neoprit!

minge-pomSeria A: Olimpia Bîrzava – Victoria Felnac 1-0, AS Vinga – Atletico Arad 1-1, Speranţa Turnu – Înfrăţirea Iratoşu 3-3, Şoimii Lipova – AS Aluniş 4-0, Voinţa Munar – Olimpia Bujac 8-3, Cetate Săvîrşin – FC Zimandu Nou 5-0, Mureşul Zădăreni – AC Şagu 1-1, Unirea Şeitin – Mureşana Mîndruloc 3-0 (f.j.).

Clasament

1 Lipova                     20        17        1          2          82-17   52

2 Săvîrşin                    20        13        2          5          70-36   41

3 Şagu                        20        10        7          3          42-22   37

4 Iratoșu                     20        11        4          5          41-36   37

5 Bîrzava                    20        11        1          8          48-51   34

6 Felnac                      20        10        3          7          50-32   33

7 Vinga                       20        8          5          7          41-36   29

8 Şeitin                       20        9          2          9          38-33   29

9 Atletico                    20        8          3          9          43-55   27

10 Bujac                     20        8          2          10        38-54   26

11 Zădăreni                20        7          3          10        39-46   24

12 Munar                    20        6          4          10        39-51   22

13 Aluniș                    20        5          4          11        30-45   19

14 Zimandu Nou        20        5          3          12        23-43   18

15 Mîndruloc              20        4          0          16        33-80   12*

16 Turnu                     20        5          2          13        29-49   11**

*Exclusă

**Penalizată cu 6 puncte

Etapa viitoare: Atletico – Săvîrşin (sâmbătă, 11,00), Bujac – Aluniş, (sâmbătă, 17,00), Felnac – Munar, Şagu – Vinga, Zimandu Nou – Bîrzava, Şeitin – Lipova, Mîndruloc – Turnu (0-3), Iratoşu – Zădăreni (duminică, 17,00).

 

Seria B: Viitorul Satu Nou – Avântul Tîrnova 1-2, Crişul Alb Buteni – Şoimii Şimand 2-1, Recolta Apateu – Viitorul Şepreuş 2-3, Voinţa Macea – Olimpia Bocsig 3-1, Crișul Alb Şicula – Dacia Beliu 0-3, Flacăra Ţipar – Naţional II Sebiş 0-6, Vulturii Socodor – Frontiera Pilu 1-0, Steaua Grăniceri – Cetate Dezna 0-0.

Clasament

1 Sebiș            20        19        0          1          110      10        100      57

2 Beliu            20        17        1          2          61        12        49        52

3 Satu Nou     20        16        1          3          89        37        52        49

4 Şimand        20        11        4          5          51        40        11        37

5 Tîrnova        20        10        2          8          40        32        8          32

6 Pilu               20        9          4          7          29        31        -2         31

7 Apateu         20        9          2          9          52        53        -1         29

8 Şepreuș        20        7          6          7          41        47        -6         27

9 Socodor       20        7          4          9          40        39        1          25

10 Bocsig        20        7          4          9          41        43        -2         25

11 Dezna        20        6          5          9          49        57        -8         23

12 Buteni        20        6          2          12        29        58        -29       20

13 Grăniceri    20        4          4          12        34        57        -23       16

14 Şicula         20        3          2          15        29        75        -46       11

15 Macea        20        2          5          13        20        69        -49       11

16 Ţipar          20        3          2          15        25        80        -55       11

Etapa viitoare: Beliu – Buteni (sâmbătă, 17,00), Dezna – Macea, Sebiş – Şicula, Şepreuş – Ţipar, Pilu – Apateu, Şimand – Tîrnova, Grăniceri – Satu Nou, Bocsig – Socodor (duminică, 17,00).

Leave a Reply