Liga VI, etapa XIV: Glogovăț și Pîncota o țin tot în victorii

glogovatSeria A: Podgoria Ghioroc – Victoria Lunca Teuz Sînpaul 7-0, Real Horia – CS Glogovăț 2-3, Voința Semlac – Șoimii Livada 1-0, Viitorul Peregu Mare – Podgoreana Covăsînț 2-0, AS Mănăștur – Gloria Secusigiu 1-0, AS Dorobanți a stat.

Clasament

1 Glogovăț      13        11        1          1          50-18   34

2 Ghioroc        13        10        2          1          44-17   32

3 Peregu Mare            13        9          0          4          36-18   27

4 Dorobanți     12        8          1          3          50-23   25

5 Mănăștur      13        5          2          6          24-37   17

6 Secusigiu     13        5          1          7          29-27   16

7 Covăsînț       13        4          1          8          19-42   13

8 Semlac         13        4          0          9          20-29   12

9 Horia            12        3          1          8          27-41   10

10 Livada       13        3          1          9          15-34   10

11 Sînpaul       12        2          2          8          19-47   8

Etapa viitoare: Dorobanți –Horia (sâmbătă, 26 aprilie, 17,00), Sînpaul – Peregu Mare, Secusigiu – Semlac, Covăsînț – Mănăștur, Livada – Glogovăț (duminică, 27 aprilie, ora 17,00), Ghioroc stă.

Seria B: Voința Caporal Alexa – Speranța Chier 3-0, Șoimii II Pîncota – Victoria Seleuș 5-1, Crișul II Chișineu Criș – Viitorul Almaș 2-0, Vulturul Chereluș – Unirea Gurahonț 3-3, Național Sintea Mare – AS Hălmagiu 0-5, CS Moneasa – Unirea Șilindia 5-2.

Clasament

1 Pîncota                     14        12        0          2          74-18   36

2 Seleuș                      14        8          3          3          41-14   27

3 Gurahonț                  14        7          5          2          45-25   26

4 Almaș                      14        7          3          4          37-35   24

5 Caporal Alexa         14        6          3          5          35-40   21

6 Chereluș                   14        5          5          4          30-23   20

7 Hălmagiu                 14        5          5          4          28-27   20

8 Chier                        14        6          0          8          35-41   18

9 Chișineu Criș           14        5          3          6          29-40   18

10 Moneasa                14        4          2          8          29-44   14

11 Sintea Mare           14        2          3          9          21-53   9

12 Șilindia                  14        0          2          12        24-68   2

Etapa viitoare: Almaș – Moneasa, Gurahonț – Seleuș, Caporal Alexa – Pîncota, Chier – Chișineu Criș, Șilindia – Sintea Mare, Hălmagiu – Chereluș (duminică, 27 aprilie, ora 17,00).

Foto: Facebook

4 Comments

Leave a Reply