Turul I al fazei naționale a Cupei României

Turul I al fazei naționale a Cupei României

În primul tur al competiţiei KO participă 68 de echipe: 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3. Echipele cu BOLD s-au calificat în turul II care va avea loc pe 15 august.

 

Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS) 3-0
Cristescu Daniel 36, Radu Tomescu 38, Petrică Maftei 57

Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT) 0-2
/ Cosmin Ţapu, Andrei Vâlea

FC Vultureşti (VS) – Unirea Mirceşti (IS) 0-5
/ Robert Puşcaşu 15, Marius Ghiorghica 32, Valentin Croitoru 60, 81, Adrian Sasu 75

Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani (VN) 1-7
Răzvan Crăciun 62 / Ştefan Lupu 18, Alexandru Duca 20, Ionuţ Manu 24, 53, 64, Iulian Negoescu 36, Florinel Beşa 50

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – Sportul Chiscani (BR)  2-1
Adrian Grigoraş 66 – penalty, 81 – penalty / Marius Coman 6

Viitorul Ianca (BR) – Victoria Traian (BR) 0-1
/ Alexandru Buzatu 27

Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)Delta Dobrogea Tulcea (TL) 3-1

CS Mihail Kogălniceanu (CT) – Agricola Borcea (CL) 1-3
Alexandru Mitruş 55 /

Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 7-8 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 5-6 la lovituri de departajare)

Viitorul Axintele (CL) – Înainte Modelu (CL) 1-3

FC R Bucureşti (B)Viitorul Domneşti (IF)  3-0
Marian Vlada 10, 81 – penalty, Alexandru Burlacu 73

Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF) 0-3
Daniel Fagu 85, Alexandru Ioniţă 87 – penalty, Silviu Soare 90

ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – Sporting Roşiori (TR) 1-3
Bălţatu 83 / Leonard Brânceanu 15, 37, Alin Roman 72

Gloria Corneşti (DB) FC Pucioasa(DB)  2-1
Silviu Mândru 5, Şerban 85 / Alexandru Codroiu 64

Petrolul Ţicleni (GJ)Viitorul Şimian (MH) 1-0
Andrei Sandu 65

CSM Slatina (OT)Cozia Călimăneşti (VL) 3-2
Grigore Ceapă 30, Gabriel Precup 65, Mircea Scheau 85 / Alexandru Ştefan 55, Ion Roncea 75 – penalty

Victoria Zăbrani (AR)Millenium Giarmata(TM) 2-0
Flavius Băd 6, Iosif Gherghel 15

Dacia Gepiu (BH) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) 0-5
/ Alexandru Capătă 29, Valeriu Mager 40, Michel Vlad 56, 74, Alexandru Sabău 60

Sportul Petreşti (AB) CS Hunedoara (HD)  3-1
Caludiu Coltor 17, 47, Daniel Ianc 53 / Daniel Creciunesc 81

Viitorul Şelimbăr (SB) – FC Avrig (SB)  0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute)
Andrei Lascu 97, Ionuţ Bărculeţ 112

Sticla Arieşul Turda (CJ)CS Iernut(MS)  4-2
Adrian David 29, Florin Dan 63, 73, Marius Ionescu 80 / Ionuţ Cheţan 83, Daniel Grigore 87

Crasna Moftinu Mic (SM) – Unirea Tăşnad (SM)  0-3
Echipa gazdă nu a avut medic şi a pierdut meciul la „masa verde”.

Rapid Jibou (SJ) – Minaur Baia Mare (MM) 0-2
Valer Giurgiu 21, Sandu Bococi 73

ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – Unirea Dej (CJ)

Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – Avântul Reghin (MS)  1-5
Florin Şuţu 8 / Adrian Murar 45 – penalty, 62, 87, Florin Truţă 64, Norbert Fekete 78 – penalty

Nemere Ghelinţa (CV)KSE Târgu Secuiesc(CV)

Unirea Cristuru Secuiesc (HR)AFC Odorheiu Secuiesc (HR) 4-3 după prelungiri (3-3 după 90 de minute)
Szilard Torok 16), Csaba Dezsi 36, Zoltan Bokor 90+3, Istvan Baro 110 / Bogdan Mincaş 27 – penalty, Endre Focze 76, 90+1

Precizia Săcele (BV)CS Păuleşti (PH)  5-4 după lovituri de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
George Linguraru 120 / Andrei Ciobanu 95

2 august, ora 17:30

Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
Unirea Bascov (AG) – Atletic Bradu (AG)
Fortuna Becicherecu Mic (TM) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM)

Nu s-au disputat partidele:

Viitorul Albeşti (BT) – Sănătatea Darabani (BT)
Gazdele au trimis hârtie la FRF că nu participă la meciul din Cupă.
U Craiova 1948 SA (DJ)Internaţional Băleşti (GJ)
Echipa din Băleşti nu mai are jucători şi sprijin financiar pentru încă o participare în campionatul Ligii 3, astfel că a decis să nu joace nici în Cupa României.
Croaţia Clocotici (CS) Nuova Mama Mia Becicherecu Mic(TM)
Echipa din Timiş se desfiinţează din cauza datoriilor pe care le avea. Nu a fost programată nici pentru că nu şi-a plătit ultimele baremuri de arbitraj la meciurile din Liga 3.

 

sursa: liga2.ro

Lasă un răspuns