Europa League, Turul I preliminar, partidele retur din 17-19 iulie și echipele calificate mai departe

Europa League, Turul I preliminar, partidele retur din 17-19 iulie și echipele calificate mai departe

Rezultatele Turului I preliminar din Europa League, returul desfășurat pe 19 iulie, echipele cu BOLD merg mai departe în turul II preliminar:

 

Nõmme Kalju (Estonia) – Stjarnan (Islanda) 1-0  (în tur 0-3)
Slavia Sofia (Bulgaria) – Ilves Tampere (Finlanda) 2-1 (în tur 1-0)
Žalgiris Vilnius (Lituania) – KÍ Klaksvík (Feroe) 1-1 (în tur 2-1)
Prishtina (Kosovo) – Fola Esch (Luxemburg) 0-0, 4-5 după penalty (în tur 0-0)
Molde (Norvegia) – Glenavon (Irlanda de Nord)  5-1 (în tur 1-2)

Dinamo Tbilisi (Georgia) – Dunajská Streda (Slovacia) 1-2 (în tur 1-1)
Apollon Limassol (Cipru) – Stumbras (Lituania) 2-0  (în tur 0-1)
Domžale (Slovenia) – Široki Brijeg (Bosnia) 1-1 (în tur 2-2)
Shkupi (Macedonia) – Rangers (Scoția) 0-0 (în tur 0-2)
Progrès Niederkorn (Luxemburg) – Gabala (Azerbajan) 0-1 (în tur 2-0)

Viitorul (România) – Racing Union (Luxemburg) 0-0  (în tur 2-0) (foto)
Tobol Kostanay (Kazahstan) – Samtredia (Georgia) 2-0 (în tur 1-0)
Maribor (Slovenia) – Partizani (Albania) 2-0 (în tur 1-0)
Újpest (Ungaria) – Neftçi (Azerbajan) 4-0  (în tur 1-3)
Trenčín (Slovacia) – Budućnost Podgorica (Macedonia) 1-1 (în tur 2-0)

Dinamo Minsk (Bielorusia) – Derry City (Irlanda) 1-2  (în tur 2-0)
OFK Titograd (Macedonia) – B36 Tórshavn (Feroe) 1-2 (în tur 0-0)
Zaria Balti (Moldova) – Górnik Zabrze (Polonia) 1-1 (în tur 0-1)
Coleraine (Irlanda de Nord) – Spartak Subotica (Serbia)  0-2 (în tur 1-1)
Vardar (Macedonia) – Pyunik (Armenia) 0-2  (în tur 0-1)

AIK (Suedia) – Shamrock Rovers (Irlanda) 1-1  (în tur 1-0)
Shakhtyor Soligorsk (Bielorusia) – Connah’s Quay (Țara Galilor) 2-0 (în tur 1-3)
FH Hafnarfjördur (Islanda) – Lahti (Finlanda) 0-0 (în tur 3-0)
Luftëtari (Albania) – Ventspils (Letonia) 3-3 (în tur 0-5)
Nordsjælland (Danemarca) – Cliftonville (Irlanda de Nord) 2-1 (în tur 1-0)

Sarajevo (Bosnia) – Banants (Armenia) 3-0 (în tur 2-1)
Kairat Almaty (Kazahstan) – Engordany (Andora) 7-1  (în tur 3-0)
Osijek (Croația) – Petrocub (Moldova) 2-1 (în tur 1-1)
Laçi (Albania) – Anorthosis Famagusta (Cipru) 1-0 (în tur 1-2)
Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Ferencváros (Ungaria) 1-0 (în tur 1-1)

Keşla (Azerbajan) – Balzan (Malta) 2-1 (în tur 1-4)
Budapest Honvéd (Ungaria) – Rabotnicki (Macedonia) 4-0 (în tur 1-2)
Partizan (Serbia) – Rudar Pljevlja (Macedonia) 3-0 (în tur 3-0)
Riga (Letonia) – CSKA Sofia (Bulgaria) 1-0 și 3-5 după penalty (în tur 0-1)
Slovan Bratislava (Slovacia) – Milsami Orhei (Moldova) 5-0 (în tur 4-2)

Gzira United (Malta) – Radnički Niš (Serbia)  0-1 (în tur 0-4)
Gandzasar-Kapan (Armenia) – Lech Poznań (Polonia) 2-1 (în tur 0-2)
Beitar Jerusalem (Israel) – Chikhura Sachkhere (Georgia) 1-2 (în tur 0-0)
Levski Sofia (Bulgaria) – Vaduz (Liechtenstein) 3-2  (în tur 0-1)
Željezničar (Bosnia) – Narva Trans (Estonia) 3-1 (în tur 2-0)
Irtysh (Kazahstan) – Trakai (Lituania) 0-1 (în tur 0-0)

NSÍ Runavík (Feroe) – Hibernian (Scoția) 4-6 (în tur 1-6)
Tre Fiori (San Marino) – Rudar Velenje (Slovenia) 0-3 (în tur 0-7)
Dundalk (Irlanda) – Levadia Tallinn (Estonia) 2-1 (în tur 1-0)
Sarpsborg (Norvegia) – ÍBV (Islanda) 2-0 (în tur 4-0)
København (Danemarca) – KuPS Kuopio (Finlanda) 1-1 (în tur 1-0)
Häcken (Suedia) – Liepāja (Letonia) 1-2 (în tur 3-0)

Lasă un răspuns