Europa League, Turul I preliminar, partidele tur din 12 iulie. Viitorul a câștigat în Luxemburg!

Europa League, Turul I preliminar, partidele tur din 12 iulie. Viitorul a câștigat în Luxemburg!

Rezultatele Turului I preliminar din Europa League, partide desfășurate pe 12 iulie, returul va fi pe 19 iulie:

Stjarnan (Islanda) – Nõmme Kalju (Estonia)  3-0
Ilves Tampere (Finlanda) – Slavia Sofia (Bulgaria)  0-1
KÍ Klaksvík (FRO) – Žalgiris Vilnius (Lituania)  1-2
Fola Esch (Luxemburg) / Prishtina (Kosovo)  0-0
Glenavon (Irlanda de Nord) – Molde (Norvegia)  2-1

Dunajská Streda (Slovacia) – Dinamo Tbilisi (Georgia)  1-1
Stumbras (Lituania) – Apollon Limassol (Cipru)  1-0
Široki Brijeg (Bosnia) – Domžale (Slovenia)  2-2
Rangers (Scoția) – Shkupi (Macedonia)  2-0
Gabala (Azerbajan) – Progrès Niederkorn (Luxemburg)  0-2

Racing Union (Luxemburg) – Viitorul (România)  0-2
Samtredia (Georgia) – Tobol Kostanay (Kazahstan)  0-1
Partizani (Albania) – Maribor (Slovenia)  0-1
Neftçi (Azerbajan) – Újpest (Ungaria)  3-1
Budućnost Podgorica (Macedonia) – Trenčín (Slovacia)  0-2

Derry City (Irlanda) – Dinamo Minsk (Bielorusia)  0-2
B36 Tórshavn (Feroe) / OFK Titograd (Macedonia)  0-0
Górnik Zabrze (Polonia) – Zaria Balti (Moldova)  1-0
Spartak Subotica (Serbia) – Coleraine (Irlanda de Nord)  1-1
Pyunik (Armenia) – Vardar (Macedonia)  1-0

Shamrock Rovers (Irlanda) – AIK (Suedia)  0-1
Connah’s Quay (Țara Galilor) – Shakhtyor Soligorsk (Bielorusia) 1-3
Lahti (Finlanda) – Hafnarfjördur (Islanda)  0-3
Ventspils (Letonia) – Luftëtari (Albania)  5-0
Cliftonville (Irlanda de Nord) – Nordsjælland (Danemarca)  0-1

Banants (Armenia) – Sarajevo (Bosnia) 1-2
Engordany (Andora) / Kairat Almaty (Kazahstan)  0-3
Petrocub (Moldova) – Osijek (Croația)  1-1
Anorthosis Famagusta (CYP) – Laçi (Albania)  2-1
Ferencváros (Ungaria) – Maccabi Tel-Aviv (Israel)  1-1

Balzan (Malta) – Keşla (Azerbajan)  4-1
Rabotnicki (Macedonia) – Budapest Honvéd (Ungaria)  2-1
Rudar Pljevlja (Macedonia) – Partizan (Serbia)  0-3
CSKA Sofia (Bulgaria) – Riga (Letonia) 1-0
Milsami Orhei (Moldova) – Slovan Bratislava (Slovacia)  2-4

Radnički Niš (Serbia) / Gzira United (Malta)  4-0
Lech Poznań (Polonia) – Gandzasar-Kapan (Armenia)  2-0
Chikhura Sachkhere (Georgia) – Beitar Jerusalem (Israel)  0-0
Vaduz (Liechtenstein) – Levski Sofia (Bulgaria)  1-0
Narva Trans (Estonia) – Željezničar (Bosnia)  0-2
Trakai (Lituania) – Irtysh (Kazahstan)  0-0

Hibernian (Scoția) – NSÍ Runavík (Feroe)  6-1
Rudar Velenje (Slovenia) – Tre Fiori (San Marino)  7-0
Levadia Tallinn (Estonia) – Dundalk (Irlanda)  0-1
ÍBV (Islanda) – Sarpsborg (Norvegia) 0-4
KuPS Kuopio (Finlanda) – København (Danemarca)  0-1
Liepāja (Letonia) – Häcken (Suedia)  0-3

Lasă un răspuns