Grupa C: Ucraina – Macedonia de Nord 2-1, vecinii noștri speră la o calificare!

0 0

Grupa C: Ucraina – Macedonia de Nord 2-1. Ucraina a învins Macedonia de Nord pe Național Arena în cel de-al doilea meci din Grupa, a acumulat 3 puncte în clasament și speră la calificarea în optimile de finală.

Ucraina – Macedonia de Nord 2-1

Au marcat: Yarmolenko 28, Yaremchuk 34 / Alioski 56

Min. 90+4 Fluier final, Ucraina speră la o calificare.

Min. 85 Malinovskyi a executat slab, portarul Dimitrievski a respins în lateral.

Min. 83 Lovitură liberă de la 20 de metri pentru Ucraina, mingea a lovit mâna unui jucător din zidul macedonean și arbitrul argentinian Fernando Rapallini a dictat penalty după consultarea VAR.

Min. 68 Trajkovski a șutat tare cu pământul de la distanță, dar Buschan a respins în corner.

Min. 56 GOL MACEDONIA! Alioski a executat slab lovitura de la 11 metri, Bushchan a respins în față, mingea i-a revinit lui Alioski, care a marcat cu poarta goală: 2-1

Min. 54 Penalty pentru Macedonia! Bushchan a respins în bară un șut al unui macedonean, balonul a ajuns la Pandev, care a fost faultat în momentul în care se pregătea să înscrie.

Min. 38 Pandev a marchat, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Min. 34 GOL UCRAINA! Yarmolenko i-a pasat lui Yaremchuk, acesta a scăpat singur cu portarul și a înscris cu un șut plasat din 10 metri: 2-0

Min. 28 GOL UCRAINA! Corner pentru ucrainieni, mingea a fost deviată până la Yarmolenko,  care a reluat în poarta goală din trei metri: 1-0

Min. 10: Yaremchuk a scăpat singur pe dreapta, a întârziat pasa spre Malinovskyi aflat singur pe 6 metri și a fost blocat de un fundaș.

Min. 8: Dimitrievski a respins cu greu în corner șutul lui Malinovskyi.

Min. 1: A început partida.

Echipele de start și schimbările:

Ucraina: Bushchan (Dinamo Kiev) – Karavayev, Zabarnyi (Dinamo Kiev), Matviyenko (Şahtior Doneţk), Mykolenko (Dinamo Kiev) – Shaparenko (Dinamo Kiev, 78 Serghei Sydorchuk), Stepanenko (Şahtior Doneţk),Zinchenko (Manchester City) – Yarmolenko (West Ham, 70 Tsygankov),Malinovskyi (Atalanta, 90+2 Eduard Sobol) – Yaremchuk (Gent, 70 Besiedin). Rezerve neutilizate: Pyatov, Trubin – Dovbyk, Kryvtsov, Makarenko, Marlos,Sudakov,  Tymchyk. Selecționer: Andriy Shevchenko.

Macedonia de Nord: Dimitrievski (Rayo Vallecano) – Ristovski (Dinamo Zagreb), Velkovski (Rijeka, 85 Ivan Trickovski), Musliu (Fehervar) – Nikolov (Lecce, 46 Aleksandar Trajkovski), Ademi (Dinamo Zagreb, 85 Kire Ristevski), Spirovski (AEK Larnaca, 46 Darko Curlinov), Alioski (Leeds) – Bardi (Levante, 77 Daniel Avramovski) – Pandev (Genoa), Elmas (Napoli). Rezerve neutilizate: Jankov, Siskovski – Avramosvki, Bejtulai, Hasani, Kostadinov, Radeski, Ristovski.. Selecționer: Igor Angelovski

Arbitru: Fernando Andres Rapallini – arbitri asistenţi: Juan Pablo Belatti, Diego Yamil Bonfa (toţi din Argentina); al patrulea oficial: Slavko Vincic; arbitru de rezervă: Tomaz Klancnik (ambii din Slovenia)

Clasamentul Grupei C:

Lasă un răspuns