Transferuri înregistrate la LPF până la data de 26 iulie 2018

Transferuri înregistrate la LPF până la data de 26 iulie 2018

Pe 12 iunie 2018 s-a deschis perioada de transferuri pentru ediția 2018-2019 a Campionatului Național Liga 1 Betano. Se vor putea efectua legitimări de fotbaliști pentru Liga 1 Betano până în data de 3 septembrie 2018.
Până joi, 26 iulie, la Departamentul Competiții al Ligii Profesioniste de Fotbal, s-au înregistrat următoarele transferuri:

Nr. Crt. Nume jucator Club cedent Club cesionar Perioada
1. Axente Mircea FC Botosani FC Dinamo 1948 Def.
2. Qaka Kamer CSM Poli Iasi FC FCSB SA Def.
3. Bajan Robert Adrian CS Pandurii FC Viitorul Def.
4. Tira Catalin ACS Sirineasa FC Viitorul Def.
5. Dandea Alexandru FC Astra FC Hermannstadt Def.
6. Cabuz Catalin Vasile FC Viitorul FC Hermannstadt 30.06.19
7. Rosu Nelut Stelian PFC Levski Sofia AFC Astra Def.
8. Sorescu Dejan ASU Poli Tim FC Dinamo 1948 Def.
9. Popovici Sergiu CS Gaz Metan FC Dinamo 1948 Def.
10. Luchin Srgian FC CFR 1907 Cluj FC Viitorul Def.
11. Houri Lyes RC Lens FC Viitorul Def.
12. Achim Vlad FC Botosani FC Viitorul Def.
13. Zaharia Radu Ermis Aradippou FC Hermannstadt Def.
14. Tsoumou Juvhel Fred Ermis Aradippou FC Hermannstadt Def.
15. Niga Toma Marinica FC FCSB FC Hermannstadt Def.
16. Mane Cristian Aris Limassol FC CFR 1907 Cluj 30.06.2019
17. Males Mate HNK Rijeka FC CFR 1907 Cluj Def.
18. Naip Tambe Robert Adana Demirspor FC CFR 1907 Cluj Def.
19. Lang Adam Dijon FCO FC CFR 1907 Cluj Def.
20. Pigliacelli Mirko FC Pro Vercelli 1892 U Craiova 1948 CS SA 30.06.2019
21. Cicaldau Alexandru FC Viitorul U Craiova 1948 CS SA Def.
22. Galego Arias Adrian Atletico Saguntino Poli Iasi Def.
23. De Luca Giuseppe Virtus Entrella FC CFR Cluj Def.
24. Leca Mihai Juventus Buc. CS Concordia Def.
25. Ivanovici Petre FC Voluntari CS Concordia Def.
26. Radu Andrei Aris Limassol FC CFR Cluj Def.
27. LLullaku Azdren Virtus Entrella FC Astra Def.
28. Seroni Alin ACS Poli Tim. Dunarea Def.
29. Ispas Denis Luceafarul Oradea Dunarea Def.
30. Honci Georgian Luceafarul Dunarea Def.
31. Chalkiadakis Bruno Gianina Pas Hermannstadt  
32. Nkololo Michael Jordan SM Caen Hermannstadt Def.
33. Company Vives Gabriel FC Paphos Hermannstadt Def.
34. Antonov Ilja NK Rudar Velenje Hermannstadt Def.
35. Soiledis Aristeidis AO Kassiopi FC FC Botosani Def.
36. Patache Andrei CS Concordia FC Botosani Def.
37. Pitian Andrei FC Astra FC Botosani Def.
38. Roman Mihai U Craiova 1948 FC Botosani 30.06.2019
39. Buzan Lucian U Craiova 1948 Dunarea 30.06.2019
40. Simion Gabriel FC FCSB Dunarea 30.06.2019
41. Marinescu Laurentiu FC Voluntari Dunarea Def.
42. Balaur Ionut FC Voluntari Dunarea Def.
43. Bobei Alin Sepsi OSK Dunare Def.
44. Gligorov Filip FK Sileks Dunarea Def.
45. Straton Catalin ACS Poli Tim. Dunarea Def.
46. Monroy Aitor FC Dinamo 1948 Dunarea Def.
47. Ndaye Mendiop Ripensia Tim. Dunarea Def.
48. Keyta Hamidou FC Chambly Dunarea Def.
49. Dos Santos Fortes Manuel FC Virela CS Gaz Metan Def.
50. Diallo Bradley LA Galaxy CS Gaz Metan Def.
51. Fofana Boubacar Moreirense FC CS Gaz Metan Def.
52. Rodirugues de Moura Gabriel Gil Vicente FC Sepsi OSK Def.
53. Prosser Daniel Puskas FC Sepsi OSK Def.
54. Velev Stefan Dimitrov Slavia Sofia Sepsi OSK Def.
55. Nouvier Brian FC CFR Cluj Sepsi OSK 30.06.2019
56. Rus Adrian Puscas FC Sepsi OSK Def.
57. Dodoi Ioan Gabriel FC CFR Cluj Sepsi OSK 30.06.2019
58. Draghici Stephan U Craiova 1948 Sepsi OSK 30.06.2019
59. Stefan Florin Juventus Buc. Sepsi OSK Def.
60. Vasvari Gabriel ACS Poli Tim. Sepsi OSK Def.
61 Mazarache Simon U Craiova 1948 CS Concordia Def.
62. Gorobsov Nicolas Miami United CS Concordia Def.
63. Guessan Ghislain Viking FK CS Concordia Def.
64. Matei Gabriel Nieciecza CS Concordia Def.
65. Alves Da Silva Wallace Juventus Buc. FC Voluntari Def.
66. Draghia Virgil Juventus Buc. FC Voluntari Def.
67. Artabe Meca Alfonso Ermis Aradippou FC Voluntari Def.
68. Ciucur Teofil ACS Poli Tim. FC Voluntari Def.
69. Frasil Martin Florisdorfer AC FC Botosani Def.
70. Parvulescu Paul CS Gaz Metan CSM Poli Iasi Def.
71. Petre Patrick FC Dinamo 1948 CSM Poli Iasi Def.
72. Cobrea Alberto FC Botosani CSM Poli Iasi Def.
73. Rosu Iulian Metaloglobus CSM Poli Iasi Def.
74. Artean Andrei (FOTO) ACS Poli Tim. FC Viitorul Def.
75. Sesar Ivan FC Inter FC Voluntari Def.
76. Szijj Bogdan CSM Resita FC Voluntari Def.
77. Laidouni Aissa Bilal Angers SCO FC Voluntari Def.
78. Veiga Varzim Miranda Angers SCO FC Voluntari Def.
79. Mimoun Martin Michel Paris FC CSM Poli Iasi Def.
80. Belhameur Abdelhak US Mont Saint-Michel FC Voluntari Def.
81. Zgrabic Ivan NK Istra 1961 FC Voluntari Def.
82. Gomelt Tomislav HNK Rijeka FC Dinamo 1948 Def.
83. Vlad Alexandru FC CFR 1907 Cluj FC Voluntari Def.
84. Papa Enriko KS Lushnja FC Botosani Def.
85. Ongenda Hervin Real Murcia CF FC Botosani Def.
86. Rus Laurentiu FC CFR 1907 Cluj CSM Poli Iasi Def.
87. Sanoh Moussa Crawley Town Fc CSM Poli Iasi Def.
88. Flores Knoweles Dylan LD Alajuelense CSM Poli Iasi Def.
89. Begue Julien Antoine FBBPO1 FC Astra Giurgiu Def.

Lasă un răspuns